Ekonomi

Cardano tabanlı MuesliSwap, kullanıcılara yüksek kayıpları iade edecek

kardanmerkezli merkezi olmayan borsa (DEX) MuesliSwap, kaymanın platformda nasıl çalıştığını “yanlış anlayan” ve bu nedenle istemeden boşa harcayan kullanıcılara para iadesi yapacağını duyurdu.

Geliştiricilere göre, piyasa yapıcılar “limit emrini girdikten sonra, ek kayma tutarını iade edip etmemeyi seçebilirler.”

Alım satım açısından kayma, piyasadaki beklenen fiyat ile emrin gerçekleştirildiği miktar arasındaki farktır. DEX’lerde, kullanıcılar kayma seviyesini manuel olarak ayarlayabilir.

Ancak MuesliSwap kullanıcıları merkezi olmayan borsanın kullanım şeklinden dolayı yaklaşık bir yıldır bilmeden yüksek kaymayı tercih ediyorlar ve bu yüzden yüksek bir fark ödüyorlar.

Özelleştirilebilir kayma, bir teşvik olarak tasarlanmış olsa da, “yeni kullanıcılar arasında bazı yanlış anlamalara” neden oluyor.

Geliştiriciler ayrıca şöyle bir analiz buldu:

Açıklamaya göre fonlar, kullanıcıların zincir üstü işlem geçmişleri analiz edilerek otomatik olarak dağıtılacak ve ödeme süreci dört hafta kadar sürebilir.

10 milyon dolar değerinde çeşitli tokenlara sahip olan MuesliSwap, Cardano ağında en çok kullanılan platformların ortasında yer alıyor. DefiLlama bilgileri, platformun geçen yıl 500 milyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

mustafakemalpasaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu